Web Analytics

چند نکته ضروری برای نمایندگان محترم بیمه

 

 

چند نکته ضروری برای نمایندگان محترم بیمه

 

1 – نمایندگان محترم شرکتهای بیمه با توجه مسئله ساز شدن تکمیل فرم پیشنهاد برای نمایندگان شرکتهای بیمه و بروز برخی مشکلات و تکرار نشدن این موضوع توصیه میشود که اجازه دهید بیمه گذار شخصا فرم را تکمیل و امضا نماید در صورت مشکل تکمیل فرم شما فقط راهنمایی نمایید .

 این موضوع بیشتر در بیمه عمر و سرمایه گذاری و بیمه بدنه بیشتر تاکید شده است .

2 – در صورتی که بیمه گذار برای تمدید یا صدور بیمه نامه شخص ثالث و بیمه بدنه نقص مدارک از قبیل : بیمه نامه سال قبل ، کارت ماشین ، اصل یا کپی مدارک جهت تخفیفات مدارک دارد از صدور بیمه نامه شخص ثالث و بیمه بدنه منصرف شوید .

3- نمایندگان محترم شرکتهای بیمه خواهشمندیم در موقع صدور و یا قیمت دهی بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه و بیمه مسئولیت و.... برای بالابردن پرتفو خود از کارمزد خود کسر نکرده و بیمه نامه رابه قیمت اصلی خود صادر نمایید تا دیگر از نمایندگان وهمکاران را با این مشکل درگیر نفرمایید زیرا این کار باعث زیر سوال بردن شرکتهای بیمه و در نهایت بد بینی مشتری به کل شرکتهای بیمه خواهد شد .

4 – قبل از صدور بیمه نامه های بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه اتوموبیل حتما استعلام بیمه نامه را از بیمه مرکزی یا شرکت مورد نطر انجام داده از عدم خسارت آن مطمئن شوید .

5- در صورتیکه مشتری قول پرداخت حق بیمه شخص ثالث و یا بیمه بدنه ویا ... به حساب یا کارت شما را داده است از صدور بیمه نامه قبل از مطمئن شدن خودداری به عمل آورید .

6 – برای انجام صدور بیمه نامه به آئین نامه ها و قوانین و بخشنامه ها دقت بیشتری به عمل بیاورید .

   

نمایندگان محترم در نظر داشته باشید که تمام نکات فوق برای برخی از نمایندگان مشکل ساز شده است و خواهشمندیم که به این نکات توجه بیشتری داشته باشند .

 

نویسنده : تورج قعری ( کارشناس بیمه )

 

عصر بیمه برای شما نمایندگان عزیز آرزو موفقیت و سر بلندی را دارد