راهنمای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه بعد از تصادف

بیمه شخص ثالث - خسارت

راهنمای دریافت خسارت بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه بعد از تصادف

در موقع تصادف خودرو چه کاری باید انجام دهیم ؟

 

در این مقاله قصد داریم نکاتی در خصوص تصادف اتومبیل و چگونگی استفاده از بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه را توضیح دهیم .

 


1 -  اگر هنگام بروز تصادف  طرفین به  توافق برسند و میزان خسارت آن زیر 3 میلیون تومان  باشد  لازم به کروکی و گزارش پلیس نمی باشد و دو طرف میتوانند با هماهنگی یکدیگر به مراکز پرداخت خسارت بیمه مراجعه نمایند و خسارت خود را دریافت کنند .
 در ضمن در زمان مراجعه به واحدهای خسارت خودرو مقصر و زیاندیده نباید تعمیر شده باشند به مرکز خسارت وحضور دوطرف ( زیاندیده و مقصر ) برای دریافت خسارت الزامی است . این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که اگر با شخصی تصادف کرده اید و او مقصر حادثه باشد باید به شرکت پرداخت خسارت بیمه نامه فرد مقصر مراجعه نمایید . بطور مثال اگر شما بیمه شخص ثالث بیمه ایران دارید و فرد مقصر بیمه شخص ثالث بیمه البرز باید به واحد پرداخت خسارت بیمه البرز مراجعه نمایید نه به واحد پرداخت خسارت بیمه ایران .


2 – وقتی تصادف میکنید میتوانید با پلیس راهنمایی رانندگی تماس حاصل فرمایید با شماره 110 تماس حاصل فرمایید . در نظر داشته باشید تصادفاتی که زیر 3 میلیون باشد و طرفین بر سر این موضوع توافق نرسند در صورتی که افسر راهنمایی و رانندگی در صحنه حاضر شود کروکی صادر نخواهد کرد و طرفین باید به مراکز پرداخت خسارت مراجعه نمایند .


3 – در مواقع که تصادفی منجر به جراحت و خسارت جانی وارد شود حضور افسر راهنمایی و رانندگی الزامی و وبرای پرداخت خسارت کروکی و گزارش پلیس ضروری میباشد .


4 – میتوانید در بیشتری تصادفات که منجر به جرح نمی شود صحنه تصادف را به هم بزنید و  خودروها را منتهی الیه سمت راست هدایت کنید و در ضمن میتوانید از محل حادثه قبل از بر هم زدن صحنه تصادف و خودروها عکس یا فبلمبرداری کنید که برای پلیس راهنمایی و رانندگی نیز قابل استناد میباشد .


5 – اگر اتومبیل شما دارای بیمه بدنه میباشد در مواقعی میتوانید از بیمه نامه خود در تصادف  استفاده کنید که در تصادف مقصر باشید در صورتی که مقصر نباشید می بایست از بیمه شخص ثالث فرد مقصر استفاده کنید .


6 -  در برخورد اتومبیل با جسم ثابت مانند جدول و درخت و .. در مواقعی که به اتومبیل خسارت وارد شود برای دریافت خسارت نیاز به کروکی و برگه گزارش پلیس میباشد و در این نوع حادثه فقط بیمه بدنه برای بیمه گذار جبران خسارت میکند و خسارت بیمه شخص ثالث هیچگونه خسارتی پرداخت نخواهد کرد .


7 – اگر در هنگام بروز تصادف بر اثر ضربه وارد شده اتومبیل شما نیز به جسم ثابتی برخورد کند جهت دریافت خسارت قسمت زیاندیده اتومبیل در اثر برخورد با جسم ثابت از شرکت بیمه حتما کروکی پلیس لازم و ضروری است .       

 

نویسنده : تورج قعری ( کارشناس بیمه )

 

عصر بیمه دات کام - مرجع نمایندگان بیمه در سراسر کشور

دیدگاه‌ها  

 
میثم فرامرزپور
+6 # میثم فرامرزپور 1394-02-17 04:24
باسلام
ببخشید اگر وسایلی از روی باربند ماشین بیفتد بروری ماشین دیگر ایا بیمه خصارت پرداخت میکنند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
 
 
حسن
-1 # حسن 1394-02-26 03:49
باسلام.اگه شخصی با ماشین سایپا به شخصی باماشین ایران خودرو تصادف کند و مقصر صددرصد سواری سایپا باشد.به نمایندگی بریم برای اعمال خسارت توسط کارشناس،آیا شخصکارشناس میتواند شما رو اجبار کند که حتما سواری ایران خودرو رو باید حتما به نمایندگی بنده برای تعمیر بیارین؟درصورتی که من صافکار نمایندگی رو قبول نداشته بباشم،چون هم ماشینم مدل بالاس هم صافکار وارد نیس.با تشکر
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
 
 
بیگی
+2 # بیگی 1394-12-21 09:42
ماشین من چانگان 35 میباشد به تابلو راهنمایی برخورد کردم بیمه بدنه دارم چکار کنم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
 
 
جلیل
0 # جلیل 1395-04-27 06:21
گزارش پلیس الزامی است جهت دریافت خسارت
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
 
 
مريم
0 # مريم 1395-04-31 20:55
سلام ،من پشت فرمان ماشين دوستم بودم،و تصادف كردم،سمند از پشت بهم زد،منتهي من داشتم دور ميزم،مقصر من شناخته شدم،دوستم با اين كه بيمه داره تا زمستون،قبول نميكنه كه از بيمش استفاده كنم ،جرا؟؟؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
 
 
رضا
+3 # رضا 1395-05-19 05:19
سلام ايامي شودهم زمان هم ازبيمه بدنه هم بيمه شخص ثالث استفاده كرد؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
 
 
مهدی
-2 # مهدی 1395-06-02 04:54
سلام من با ماشین دنا زدم ب گارد ریل و سپس بداخل چاله افتادم وچون تو اون منطقه موبایلم انتن نمیداد و هیچ افسری نبود خودم رفتم دنبال جرثقیل و ماشینو ب شهر منتقل کردم الان هرجا میرم که برام کروکی بکشن کسی حاضر نیست انجام بده الان ایرانخودرو گفته باید برم شوای حل اختلاف گواهی عدم تامین دلیل بگیرم ایا با این گواهی میتونم از کارت طلایی ۴ ستاره استفاده کنم و ماشینم درست شه ممنون
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
 
 
رضاعابدینیان
0 # رضاعابدینیان 1396-10-13 22:16
سلام من ماشینم پرایداست ومتاسفانه ازعقب زدم به ماشین جلویی قسمتی ازگلگیروصندوق عقبش ضربه دیدوچون من مقصربودم سریع به صافکارتماس گرفتم امدماشین طرف رانگاه کردگفت حدودپانصدیاششصد هزارخرج داردکه نداشتم بدم ماشینم مدل۸۷است که بیمه اش باتخفیف به۳۸۰هزارتومان رسیده بودکه بعدازکروکی پلیس وتعیین خسارت ودادن برگه کوپن همه چیزبه بادرفت وبیمه ماشینم ۹۰۰۰۰۰هزارتومان شدایااین منسفانه است به خاطر۶۰۰۰۰۰هزارت ومان خسارت سالی۶۰۰۰۰۰هزارت ومان به بیمه ام اضافه بشه اخه دلم به کجای بیمه خوش باشه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید