بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست ؟ قسمت دوم

 

 

بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست ؟

قسمت دوم

آیا از سرمایه گذاری در بیمه عمر سرمایه گذاری چیزی میدانید ؟

آیا تا به حال برای تامین آتیه فرزندانتان تدبیری اندیشیده اید ؟

آیا از پوششهای بیمه عمر و سرمایه گذاری چیزی شنیده اید ؟

بیمه عمر و سرمایه گذاری شامل سرمایه گذاری ، سرمایه فوت ، سرمایه فوت در اثر حادثه ، پوشش امراض خاص ، پوشش معافیت میباشد ، ما در قسمت دوم مقاله قصد داریم شما را با سرمایه فوت وفوت در اثر حادثه در بیمه عمر و سرمایه گذاری آشنا کنیم .

 

سرمایه فوت به معنای فوت به هر علت میباشد یعنی تحت هر شرایط که بیمه شده فوت کنند مبلغی که شرکت بیمه تعهد کرده است را به وراث بیمه گذار پرداخت نماید ، به یاد داشته باشید که وراث را شخص بیمه گذار در هنگام تکمیل فرم پیشنهاد مشخص کرده و هیچ کس غیر از بیمه گذار نمیتواند وراث را تغییر دهد .

وراث تعیین شده باید از اقوام درجه یک باشد و آشنایان و دوستان بیمه گذار نمی توانند وراث یک شخص باشند .

سرمایه فوت در بیمه عمر  از 30/000/000 ریال آغاز میشود و تا مبلغ     1/000/000/000 افزایش پیدا میکند که این اعداد در شرکتهای مختلف بیمه متغیر میباشد پس در هنگام تهیه بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری از شرکت بیمه این اطلاعات بصورت دقیق بخواهید که به اطلاع شما برسانند .

سرمایه فوت در اثر حادثه در مواقعی که شخص بیمه شده در اثر یک حادثه ( تصادف ، انفجار ، سیل ، زلزله ، و.......... فوت کنند علاوه بر سرمایه فوت به هر علت مبلغی تا 3 برابر سرمایه فوت به هر علت مثال اگر سرمایه فوت به هر علت را 200/000/000 ریال در نظر بگیریم سرمایه فوت در اثر حادثه 600/000/000 ریال میباشد که شرکت بیمه متعهد به پرداخت به وراث مشخص شده میباشد .

به یاد داشته باشید سرمایه فوت در اثر حادثه نیز در بین شرکتهای بیمه متفاوت میباشد بعضی از شرکتها تا 4 برابر سرمایه فوت ، سرمایه فوت در اثر حادثه پرداخت مینمایند بعضی شرکتها 3 برابر و بعضی شرکتها 2 برابر در هنگام تهیه بیمه عمر و سرمایه گذاری از نماینگی بیمه بخواهید از این موضوع نیز به شما اطلاعات کامل دهند .

در نظر داشته باشید علاوه بر این 800/000/000 ریال هر مبلغی که بیمه گذار پرداخت نموده است با سود به وراث پرداخت خواهد شد .

مثال اگر بیمه شده سالیانه مبلغ 6/000/000 ریال بصورت ثابت پرداخت نماید و سرمایه فوت وی 200/000/000 ریال و سرمایه فوت در اثر حادثه 600/000/000 ریال باشد بیمه شده اگر در سال دهم بیمه نامه بیمه شده در اثر حادثه فوت کند جمعا مبلغ 60/000/000 ریال را پرداخت نموداه است مبلغ 860/000/000 ریال علاوه بر سودی که سالیانه به اندوخته به وی تعلق گرفته است را شرکت بیمه به وراث وی پرداخت مینماید .

طبق نظر سنجی شرکت عصر بیمه از نمایندگان محترم شرکتهای بیمه اگر بیمه گذار سرمایه فوت کمتری را برای بیمه نامه خود در نظر بگیرد مبلغ سود بیشتری دریافت میکند اما این در حالی است تمامی این نمایندگان محترم بیمه عمر و سرمایه گذاری را با سرمایه فوت کم را پیشنهاد نمیکنند و معتقد میباشند که بیمه گذار میبایست برای شروع بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری حداقل 200/000/000 ریال سرمایه فوت و 600/000/000 ریال فوت در اثر حادثه در نظر بگیرند فارق از فکر که مبلغ کمتری  را کمتر دریافت میکنند .

نمایندگان بیمه اعتقاد قلبی داشتند این بیمه نامه تعهد خانواده میباشد پس نباید در این امر مهم طمع کرده و به فکر سود بیشتری باشیم .

 

در مقاله شماره 3 بیمه عمر و سرمایه گذاری قصد داریم شما عزیزان را با پوشش امراض خاص و پوشش معافیت آشنا نماییم .

 

نویسنده : تورج قعری ( کارشناس بیمه )

عصر بیمه دات کام - مرجع نمایندگان بیمه در سراسر کشور

 

 

 

 

دیدگاه‌ها  

 
sahar
0 # sahar 1394-01-07 19:19
سلام. خسته نباشید.دوتا سوال خیلی مهم دارم. 1- من برای ثبتنام بیمه عمر انفرادی در شهرمون (گیلان)بیمه کارافرین اقدام کردم. توی فرم ثبتنام مدت بیمه رو 5 سال نوشتم. ولی بمن گفتن 5 سال نمیشه.گفتند حداقل 10 سال هست.گفتند 10 سال روانتخاب کن وبعد وقتی به 5 سال رسید درخواست بازنشستگی بده. حالا سوال من اینجاست: آیا اگه زودتر از موعد قرارداد (که در فرم 10 سال بنویسم) ،درخواست بازنشستگی(درخوا ست مستمری) بدم، مگه بر اساس حداقل سود ،مسمری رو نمیدن؟(چون زودتر ازموعد قرارداددرخواسته بازنشستگی دارم میدم) وحداقل سود طبق جدول ام 18% هست. سوال دوم - اگر در فرم در قسمت "در صورت حیات بیمه شده" اسم مادرم رو بنویسم، و بعد از بازنشستگی هر ماه مادرم حقوق رودریافت کند، اگر من "بیمه شده وبیمه گذار" فوت کنم،همچنان مادرم مستمری را میتواندبگیرد؟ ممنون که برای پاسخ به سوالاتمون وقت میگذارید.بیزحمت منبع پاسخ رو هم ذکر بفرمایید.متشکرم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
 
 
یاشار تبریزی
0 # یاشار تبریزی 1394-03-02 10:18
مقاله مفید و پرباری بود ممنون و سپاسگذارم
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید