Web Analyticsبیمه آسیا تهرانپارس

بیمه آسیا تهرانپارس

میدان الغدیر

آدرس نمایندگی بیمه آسیا : تهرانپارس غربی،میدان رسالت،خیابان هنگام،بالاتر از میدان الغدیر،کوچه کاظمی(ششم غربی)،پلاک ۹۷

امیرمهدی صومی کد ۲۶۶۳۴

شهر تهران

تلفن تماس نمایندگی بیمه آسیا:

۷۷۸۰۳۰۹۱

تلفن همراه: ۰۹۱۲۴۹۷۹۳۵۹

ایمیل : amirmahdisoumi@gmail.com

آدرس وبسایت : http://www.bimesoumi.ir

بیمه آسیا نمایندگی صومی

 

نمایندگی ما با بیش از بیست سال سابقه در حوزه های بیمه ای در سال 1396 با کد 26634 تأسیس شد.از همان ابتدا در تمامی رشته های بیمه ای از جمله شخص ثالث بدنه،آتش سوزی و مسئولیت با قدرت آغاز کردیم و بعد از گذشت زمان اندکی به یکی از نماینده های برتر شرکت بیمه آسیا در شرق تهران تبدیل شد

نمایندگی ما با کمک به همه ی عزیزان در صدد ارائه تمامی اطلاعات از جمله قیمت،میزان پوشش بیمه ای،مشاوره در خسارت،مشاوره در صدور بیمه نامه و یادآوری زمان اتمام بیمه نامه می باشیم

 


ما به شما کمک می کنیم تا با آسودگی خاطر و به ساده ترین شکل ممکن با خدمات

ارسال رایگان بیمه نامه،بازدید در محل،مشاوره رایگان خسارت،مشاوره در صدور بیمه نامه و یادآوری زمان اتمام بیمه نامه کلیه امور بیمه ای خود را مدیریت کنید

اصلی ترین هدف ما رضایت مشتریان می باشد

خدمات نمایندگی صومی

این نمایندگی در تمامی حوزه های بیمه ای فعالیت دارد و سعی در ارائه تمامی خدمات در تمامی حوزه های بیمه ای دارد.همچنین با همتی بلند سعی در براورده کردن تمامی نیازهای بیمه ای بیمه گذارارن دارد به طوری که تمامی عزیزان با در دست داشتن هر سرمایه ای مانند جان و مال و سرمایه ای که دارند بتوانند تماماً تحت پوشش بیمه ای قرار دهند و امنیت خاطر داشته باشند.لازم به ذکر است فعالیت های بیمه ای نمایندگی ما به صدور بیمه نامه ها ختم نمی شود و همانگونه که بالاتر گفته شد ما سعی در براورده کردن تمامی خدمات بیمه گذاران داریم.پس در هنگامی که بیمه گذار قصد استفاده از بیمه نامه و دریافت خسارت داشته باشد واحد خسارت نمایندگی ما به طور تمام و کمال پشتیبان بیمه گذاران خواهد بود تا با ساده ترین شکل ممکن از خدمات بیمه ای استفاده کنند یا خسارت دریافت کنند.

خدمات نمایندگی صومی در مناطق تهران

نمایندگی ما در تمامی مناطق تهران از جمله تهرانپارس،نارمک،رسالت،فرجام،مجیدیه شمالی،مجیدیه جنوبی،اوقاف،دلاوران،شمیران نو،سراج،اردیبهشت،لویزان،شیان،هروی،پاسداران،استخر،هفت حوض،سرسبز،خاقانی،ازگل،اقدسیه،الهیه،دربند،زعفرانیه،فرمانیه،قیطریه،ستارخان،سعادت آباد،شهرک غرب،گیشا،مرزداران،جردن،دولت،ظفر،قلهک،بلوار فردوس،پونک،جنت آباد،شهران،آزادی،آرژانتین،پارک لاله،فاطمی،فردوسی،فلسطین،کارگر،معلم،سهروردی،امام حسین،استاد معین،مهرآباد،بریانک،هفت چنار،انقلاب،راه آهن،جمهوری،منیریه،فردوسی،تهران نو،نیرو هوایی،پیروزی،نازی آباد،افسریه،خاوران،شوش،مشیریه،خزانه،صادقیه،عبدل آباد،نعمت آباد،تهرانسر و سایر مناطق تهران فعالیت دارد و آماده براورده کردن کلیه نیازهای بیمه ای کلیه مناطق تهران می باشد.

خدمات نمایندگی صومی در مناطق شرق تهران

اما نمایندگی ما به صورت متمرکز با توجه به نزدیکی دفتر مرکزی ما به محدوده تهرانپارس،خدمات ما از جمله بازدید در محل،ارسال رایگان در این منطقه به صورت فوری انجام می شود به صورت شبانه روزی و همچنین ساکنین محدوده تهرانپارس به راحتی به دفتر مرکزی ما دسترسی دارند و می توانند به صورت حضوری برای انجام کلیه امور بیمه ای به دفتر مراجعه نمایند.

مناطق مجاورت نمایندگی صومی

مناطق نزدیک به دفتر مرکزی ما و در مجاورت محدوده تهرانپارس غربی و تهرانپارس شرقی هست عبارتست از:فلکه اول تهرانپارس،فلکه دوم تهرانپارس،فلکه سوم تهرانپارس،فلکه چهارم تهرانپارس،اوقاف،سراج،دلاوران،تکاوران،والائیان،میدان الغدیر،خیابان هنگام،آزادگان،شمیران نو،استخر،لویزان،شیان،خاک سفید،میدان پروین،مترو تهرانپارس،مترو باقری،مترو فرهنگسرا،مترو علم و صنعت،علم و صنعت،خیابان جشنواره،اتوبان زین الدین،چهارراه استقلال،بلوار ارتش،سوهانک،محک،هروی،پاسداران،ازگل،جانبازان،گلبرگ،مترو جانبازان،خیابان دماوند،سبلان،نیروهوایی،پیروزی،فرجام،سه راه تهران پارس،توحید،پارک پلیس،خیابان آیت،میدان هفت حوض،نارمک،رسالت،سرسبز،اردیبهشت،بزرگراه قاسم سلیمانی،خیابان مدنی،دردشت،بلوار شاهد،بلوار بهار،بلوار استقلال،پارک پلیس،توحید،احسان،مبارک آباد،حسین آباد،نوبنیاد،مترو حسن آباد،شهرک فرهنگیان،شهرک پارس،شهرک گلستان،شهرک زینبیه،شهرک شهید بهشتی و سایر مناطق نزدیک به محدوده.

در ذیل به ترتیب بیمه نامه هایی که توسط واحد نمایندگی ما صورت می پذیرد اشاره میکنیم.

بیمه خودرو

یکی از پرمخاطب ترین بیمه نامه ها در کشور بیمه خودرو می باشد.با توجه به گسترش روزافزون خودرو و نقش پررنگ خودروها در زندگی روزمره در محله های تهران،بدون شک نقش خودرو ها بسیار پر رنگ خواهد بود. با توجه به افزایش سالانه مبالغ دیه ها و همچنین هزینه های تعمیر خودرو این مسئولیت بر دوش ما وجود دارد در صورت بروز حادثه نسبت به جبران آن خسارت برآییم.با داشتن بیمه نامه برای خودرو مسئولیت جبران خسارت ها را به دوش شرکت های بیمه می اندازیم.محله هایی مانند تهرانپارس،نارمک و رسالت در شرق تهران با توجه به اینکه تراکم جمعیت بسیار زیاد است نقش این بیمه نامه بسیار پر رنگ تر و این مناطق حادثه خیزتر هستند.
مناطق پر ترافیک تهران عبارتست از مناطق 4،6،7،11 و12 که از جمله محله ها می توان به تهرانپارس،نارمک،فردوسی،آرژانتین،سهروردی،بهارستان،فردوسی،جمهوری و رسالت اشاره کرد که نیاز به داشتن بیمه نامه شخص ثالث و بدنه به شدت احساس می شود.

انواع بیمه نامه خودرو

دو نوع بیمه نامه برای خودروها وجود دارد

1-بیمه شخص ثالث

اولین بیمه نامه که بیمه نامه اجباری می باشد بیمه نامه شخص ثالث می باشد
بیمه شخص ثالث درواقع مسئولیت مارا در مقابل اشخاص و اموال ثالث بیمه می نماید و زمانی به کار ما می آید که مقصر حادثه باشیم و به افراد ثالث خسارت وارد کرده باشیم.
بیمه شخص ثالث از سه بخش تشکیل شده است و شاکله آن به سه قسمت تقسیم بندی می شود

انواع پوشش های بیمه شخص ثالث

بخش اول)
بخش اول جبران خسارت جانی و دیه می باشد
در صورتی که ما مقصر حادثه باشیم و به اشخاص صدمه وارد کرده باشیم و به آن ها آسیب جانی وارد شده باشد،از محل بیمه نامه و این پوشش خسارت قابل جبران می باشد.در صورتی که این افراد جزو سرنشینان خودرو بیمه گذار باشند حداکثر به تعداد مجاز سرنشینان خودرو می توان از محل این بیمه نامه استفاده نمودو اگر به افراد خارج از خودرو خسارت وارد شده باشد سقفی وجود ندارد و به هر تعدادی خسارت وارد کنیم از محل این بیمه نامه قابل استفاده می باشد.دیه در سال 1399 مبلغ 330 میلیون تومان در ماه عادی و مبلغ 440میلیون تومان در ماه حرام به ازای هر نفر اعلام شد.

بخش دوم)

بخش دوم پوشش بیمه نامه،پوشش خسارت های مالی می باشددر صورتی که مقصر حادثه باشیم و به دیگران خسارت مالی وارد کرده باشیم از این بخش و پوشش بیمه نامه می توان استفاده نمود.از جمله خسارت های مالی که به دیگران وارد می شود می توان اشاره کرد به خسارت به خودروها،موتورسیکلت ها،کامیون ها،اموال شهرداری،ساختمان ها و ...
حداقل تعهد مالی در سال 1399 مبلغ 11میلیون تومان و حداکثر مبلغ 220میلیون تومان می باشد.

بخش سوم)

بخش سوم پوشش بیمه نامه شخص ثالث پوشش حوادث راننده می باشد
درصورتی که به خود فرد راننده و مقصر حادثه خسارت جانی وارد شود از محل این بیمه نامه قابل استفاده می باشد و خسارت وارده به راننده مقصر نیز قابل جبران می باشد. 

2-بیمه نامه بدنه

ابن روزها داشتن بیمه بدنه برای هر خودرویی از نان شب هم واجب تر می باشد. با توجه به افزایش بی رویه قیمت خودروها و قطعات آنها،هنگام تصادف،سرقت و ... جبران این خسارت ها بسیار دشوار خواهد بود به طوری که حتی تصادفات ساده هم خسارات سنگینی را به بار می آورند.
از طرفی پوشش های متنوع بیمه بدنه با قیمت مناسبی که به نسبت خدمتی که ارائه می دهد دارد،داشتن بیمه بدنه در کنار بیمه شخص ثالث امروزه دیگر امر ضروری می باشد.

نحوه صدور بیمه بدنه از طرف نمایندگی صومی
انجام بدنه از طرف نمایندگی ما به سهولت انجام می پذیرد به طوری که بازدید در محل متقاضی انجام می شود و ارسال بیمه نامه هم به صورت رایگان انجام می پذیرد.

انواع پوشش های بیمه بدنه
پوشش های بیمه بدنه به دو صورت می باشد.اولی پوشش های پایه بیمه بدنه و دومی پوشش های اضافی و تبعی بیمه نامه می باشد.پوشش های پایه بیمه بدنه عبارتست از حادثه،سرقت کلی خودرو،آتش سوزی،صائقه و انفجار که به نوعی خطراتی که به صورت کلی و عمده ممکن است برای خودرو به وجود بیاید را تحت پوشش قرار می دهد.اما برای اینکه بیمه گذار خیال خودش نسبت به اینکه اگر زمانی وسیله نقلیه اش به خسارت خورد راحت باشد بایستی پوشش های اضافی بیمه نامه بدنه هم خریداری نماید.

پوشش های اضافی بیمه بدنه
از پوشش های اضافی بیمه بدنه می توان به سرقت درجای قطعات،ایاب و ذهاب،شکست شیشه به تنهایی،بلایای طبیعی،نوسانات قیمت،مواد شیمیایی،حوادث شخصی،حذف فرانشیز،حذف استهلاک،ترانزیت و هزینه توقف اشاره کرد.
در ذیل به ترتیب به تشریح تمامی پوشش های اضافی می پردازیم.

پوشش سرقت درجای قطعات
اولین پوشش،پوشش سرقت درجای قطعات می باشد به این معنی که بدون حرکت دادن،روشن کردن و جابجا کردن خودرو سارق اقدام به سرقت قطعات خودرو نماید. در بیمه نامه بدنه دو نوع پوشش سرقت وجود دارد.یکی سرقت کلی خودرو که در حالت پایه تحت پوشش می باشد و پوشش سرقت درجای قطعات که جزو پوشش های اضافی بیمه نامه می باشدکه بیمه گذار می تواند با پرداخت حق بیمه بالاتر نسبت به خرید این پوشش تبعی اقدام نماید.

پوشش ایاب ذهاب
پوشش بعدی پوشش ایاب و ذهاب می باشدبدین منظور که هنگام وقوع تصادف و آن بازه زمانی که خودرو در تعمیرگاه مورد تعمیر واقع می شود شرکت بیمه آسیا در صورت دارا بودن این پوشش روزانه مبلغی را به عنوان هزینه ایاب و ذهاب بیمه گذار از منزل به محل کار می پردازد.

پوشش شکست شیشه
پوشش تبعی بعدی بیمه نامه بدنه پوشش شکست شیشه به تنهایی می باشد بدین منظور که در هنگام حادثه و یا دلایل دیگر مانند سردی و گرمی هوا،برخورد سنگ و ... تنها به شیشه خودرو آسیب وارد شود هزینه جبران خسارت از محل این پوشش قابل استفاده است با این تفاوت که دیگر سوابق عدم خسارت و تخفیف های بیمه نامه از بین نمیرود و تخفیف ها باقی می ماند.

پوشش بلایای طبیعی
پوشش بعدی بلایای طبیعی می باشد.این پوشش شامل تمامی حوادث طبیعی شامل سیل،زلزله،طوفان،تگرگ،گردباد و ... می باشد و زمانی که به مورد بیمه به این دلایل خسارت وارد شود،خسارت از محل این پوشش بیمه نامه قابل جبران است.

پوشش نوسانات قیمت
پوشش بعدی نوسانات قیمت می باشد.امروزه با افزایش غیرقابل پیش بینی خودروها داشتن این پوشش ضروری می باشد و به نوعی یکی از مهم ترین پوشش های بیمه بدنه می باشد.این پوشش در شرکت بیمه آسیا در سه سقف 25%،50% و 100% ارائه می شود و بدین معنی می باشد که اگر در طول مدت بیمه نامه قیمت خودرو به ترتیب 25%،50% و 100% افزایش یافت،در هنگام بروز تصادف به طور کامل خسارت پرداخت می شود و نیاز به الحاقیه افزایش سرمایه نیست.لازم به ذکر است این پوشش تنها در حادثه و تصادفات مورد استفاده می باشد و در مورد سرقت این پوشش بلااستفاده می باشد.

پوشش مواد شیمیایی
پوشش بعدی پوشش موادشیمیایی می باشد.این پوشش زمانی به کار می آید که بر اثر هرگونه مواد شیمیایی به بدنه خودرو و یا قسمت های داخلی خودرو خسارتی وارد شود از محل این بیمه نامه خسارت قابل جبران می باشد.

پوشش حوادث شخصی
پوشش بعدی حوادث شخصی می باشد.هنگامی که شخص راننده و یا بیمه گذار بر اثر حادثه ضرر و زیان به آنها وارد شود و راننده و یا بیمه گذار فوت کند و یا دیه به آنها وارد شود،درصورت دارا بودن این پوشش با توجه به سقف سرمایه خسارتی که در بیمه نامه انتخاب کردیم می توانیم از محل این پوشش بیمه نامه غرامت دریافت کنیم.

پوشش حذف فرانشیز
پوشش بعدی پوشش حذف فرانشیز می باشد.از شرایط بیمه بدنه بدین گونه هست که هنگام بروز حوادث بخشی از خسارت به عهده بیمه گذار است و شرکت بیمه مسئول جبران کل خسارت نیست.در هنگام بروز تصادف شرکت بیمه 10% از خسارت را تحت عنوان فرانشیز پرداخت نمیکند جبران این بخش از خسارت را به دوش بیمه گذار می گذارد.اما در صورت داشتن پوشش حذف فرانشیز در بیمه نامه در تصادفات هیچ گونه مبلغی تحت عنوان فرانشیز کسر نمی شود و خسارت به طور تمام و کمال پرداخت می شود.لازم به ذکر است این پوشش در بخش تصادفات قابل استفاده می باشد و در بخش سرقت این پوشش بلااستفاده می باشد.در شرکت بیمه آسیا بیمه گذاران در صورتی این پوشش را می توانند اخذ کنند که دارای سه سال تخفیف عدم خسارت به بالا باشند.

پوشش حذف استهلاک
پوشش بعدی پوشش حذف استهلاک می باشد.از قوانین بیمه بدنه در بحث استهلاک بدین گونه می باشدکه به خودروهای بالای چهارسال ساخت استهلاک وارد می شود.استهلاک از سال پنجم ساخت خودرو هر سال 5% و تا سقف 25%به خودرو استهلاک وارد می شود به همین میزان شرکت بیمه از مبلغ خسارت کسر می کند.اما با داشتن پوشش حذف استهلاک در هنگام تصادفات هیچ گونه مبلغی تحت عنوان استهلاک از خسارت کسر نمی گردد و خسارت به طور تمام و کمال پرداخت می شود.لازم به ذکر است در شرکت بیمه آسیا بیمه گذارانی می توانند این پوشش را برای وسیله نقلیه اخذ کنند که دارای سه سال تخفیف عدم خسارت به بالا باشند همچنین این پوشش همانند پوشش حذف فرانشیز تنها در مورد تصادفات می باشد و در موارد سرقت نمی توان از این پوشش استفاده نمود.

پوشش ترانزیت
پوشش بعدی پوشش ترانزیت می باشد.بیمه بدنه در مرزهای خارج از کشور در صورتی فعال می باشد که این پوشش در بیمه بدنه اخذ شده باشد و در صورتی که در خارج از کشور برای مورد بیمه حادثه ای صورت پذیرد و بیمه نامه بدنه فاقد این پوشش باشد هیچ گونه خسارتی از طرف شرکت بیمه پرداخت نخواهد شد و پرداخت خسارت منوط به دارا بودن پوشش ترانزیت می باشد.

پوشش هزینه توقف
آخرین پوشش هزینه توقف می باشد.این پوشش همانند پوشش ایاب و ذهاب می باشد که بالاتر توضیح داده شد با این تفاوت که این پوشش در ارتباط با خودروهای بارکش و سنگین می باشد  پوشش ایاب و ذهاب مربوط به خودروهای سواری می باشد و روزانه مبلغی را شرکت بیمه به بیمه گذار به عنوان هزینه ایاب و ذهاب بیمه گذار از منزل به محل کار می پردازد.

آدرس های اداره خسارت بیمه آسیا در تهران

نزدیک ترین اداره خسارت اتوموبیل به محدوده تهرانپارس و شرق تهران،اداره خسارت واحد خاقانی می باشد با نشانی خیابان دماوند نرسیده به چهارراه خاقانی

نشانی کل اداره خسارت ها در شهر تهران بشرح ذیل می باشد

اداره خسارت شعبه شمال تهران:میدان آرژانتین،پارکینگ بیهقی

اداره خسارت شعبه مرکزی تهران:خیابان آیت اله طالقانی،بین استاد نجات الهی و سپهبد قرنی،پلاک 299

اداره خسارت جنوب تهران:خیابان شهید رجائی،بعد از سه راه اتکا،خیابان رضایی عدل(ستاره سابق)-نبش خیابان آهن فروشان

اداره خسارت شرق تهران:تهرانپارس،اتوبان باقری جنوب،خیابان دماوند،نرسیده به چهارراه خاقانی

اداره خسارت غرب تهران:جاده مخصوص کرج،بعد از شرکت ایرانخودرو،نرسیده به سه راه اندیشه،جنب مسعود مارک

اداره خسارت ورامین:اتوبان تهران ورامین،نرسیده به میدان ولی عصر،جنب هتل شایان

اداره خسارت کرج:بلوار 45متری گلشهر،گلزار شرقی،روبروی اداره ثبت احوال

نکات مهم در خسارت بیمه شخص ثالث اتوموبیل

الف)اگر مبلغ خسارت وارده به زیان دیده در سال 1399 بالاتر از 11میلیون تومان بود حتما بایستی کروکی تهیه شود و اما در خسارت های زیر 11 میلیون تومان در صورتی که شرایط خاص نباشد نیازی به اخذ کروکی نمی باشد و بیمه آسیا بدون داشتن کروکی هم خسارت پرداخت می کند.

شرایط خاص ذکر شده در بالا برای لزوم داشتن کروکی در خسارت های زیر 11 میلیون تومان بشرح ذیل می باشد.

 • برخورد با خودرو نظامی و یا خودرو سنگین
 • تصادف مابین چند دستگاه اتوموبیل
 • تصادف با شخصی که بیمه نامه یا گواهینامه ندارد
 • تصادف با غیر مقیم در شهر
 • عبور از چراغ قرمز علت تصادف باشد
 • تصادف با شیء ثابت
 • تصادف شاخ به شاخ
 • تصادف با موتورسیکلت
 • بیمه نامه امسال با سال گذشته پیوسته نباشد
 • تصادف در فاصله کمتر از 20 روز بعد از صدور بیمه نامه مقصر رخ داده باشد
 • تصادف منجر به جرح یا فوت باشد
 • تصادف ناشی از حرکت دنده عقب باشد
ب)مراجعه همزمان مقصر و زیاندیده به همراه وسایل نقلیه آسیب دیده خود به واحد پرداخت خسارت شرکت بیمه ای طرف مقصر حادثه حداکثر ظرف مدت 5 روز از وقوع حادثه
 
ج)طرفین حادثه تا قبل از تشکیل پرونده خسارت نباید اقدام به تعمیر اتوموبیل خود نمایند.

د)در زمان وقوع حادثه هر دو وسیله نقلیه مقصر و زیاندیده بایستی دارای بیمه نامه شخص ثالث معتبر باشند.

ه)در زمان وقوع حادثه هر دو راننده وسیله نقلیه(مقصر و زیاندیده) می بایست دارای گواهینامه معتبر متناسب با وسیله نقلیه باشند.

مدارک لازم جهت تشکیل پرونده در واحدهای خسارت بیمه آسیا
 • ارائه بیمه نامه مقصر و زیاندیده(با توجه به حذف نسخه فیزیکی بیمه نامه ها این مورد الزامی نمی باشد)
 • اصل کارت ملی مقصر و زیاندیده
 • اصل گواهینامه مقصر و زیاندیده
 • کارت ماشین مقصر و زیاندیده
 • سند اتوموبیل زیاندیده در صورت نیاز
لازم به ذکر است در تمامی مراحل خسارت، نمایندگی ما همراه و همگام بیمه گذاران خواهد بود و با ارائه بهترین و آسان ترین راه ها و همراهی در تمامی مراحل پشتیبان تمامی بیمه گذاران در اخذ مبالغ خسارتشان خواهد بود.
 
3-بیمه آتش سوزی
 
یکی دیگر از انواع بیمه نامه هایی که از طرف نمایندگی ما انجام می پذیرد بیمه آتش سوزی یا حریق می باشد.
این روزها با توجه به اینکه ارزش اموال و دارایی ها روز به روز افزایش پیدا می کند،جبران خسارت هایی که ممکن است به اموال ما وارد شود بدون داشتن بیمه بسیار سخت و دشوار خواهد بود.از جمله خطراتی که ممکن است باعث از دست رفتن سرمایه و اموال ما شود خطراتی همچون آتش سوزی،زلزله،ترکیدگی لوله های آب،سرقت،ضایعات ناشی از برف و باران،سیل،طوفان و ... می باشد.
تمامی این خطراتی که در بالا گفته شد بخشی از پوشش های بیمه آتش سوزی می باشد که در دو بخش پوشش های اصلی و پوشش های اضافی که شرکت بیمه آسیا به همه عزیزان ارائه می کند و نکنه بسیار قابل تأمل این می باشد که به نسبت سرمایه ای که تحت پوشش بیمه آسیا قرار می گیرد شرکت بیمه آسیا حق بیمه بسیار کمی را از بیمه گذاران اخذ می نماید و این بیمه نامه بسیار ارزان و به صرفه می باشدبه طوری که با پرداخت حق بیمه کمی به صورت سالانه،میلیاردها تومان سرمایه تحت پوشش بیمه حریق قرار می گیرد.
از جمله سرمایه هایی که می توان تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار داد عبارتست از ساختمان های مسکونی،اداری،تجاری،کارگاه ها،پالایشگاه ها،سوله ها،کارخانه ها،مجتمع ها،تاسیسات،موجودی ها،اثاثیه،ماشین آلات،ابرارآلات،وسائل نقلیه،تجهیزات،فروشگاه ها و ... می باشد.
بیمه آتش سوزی یا حریق همانند سایر بیمه نامه ها دارای پوشش هایی در حالت پایه و اضافی می باشد که پوشش های پایه جزو لاینفک بیمه نامه می باشد و هر کدام از پوشش های اضافی به صورت اختیاری با درخواست بیمه گذار برای بیمه نامه منظور می گردد.
نمایندگی ما آماده ارائه و صدور بیمه نامه حریق به همراه تمامی پوشش ها برای همه عزیزان به صورت نقد و اقساط می باشد و تمامی عزیزان با یک تماس می توانند از میزان پوشش ها و میزان مبلغ حق بیمه آتش سوزی مطلع شوند.
پوشش های اصلی بیمه آتش سوزی
پوشش های پایه و اصلی این بیمه نامه آتش سوزی،صائقه و انفجار می باشد به طوری که هر خسارتی که به وجود آید که سر منشأ و دلیل اصلی آن یکی از این سه خطر باشد،خسارت های به وجود آمده از بخش پوشش پایه این بیمه نامه قابل جبران می باشد.
در ادامه به تعریف هر کدام از این سه خطر اصلی می پردازیم
1- آتش: عبارت است از ترکیب هر ماده با اکسیژن به شرط آنکه با شعله همراه باشد.
2- صاعقه: عبارت است از تخلیه بار الکتریکی بین دو ابر یا بین ابر و زمین که بر اثر القاء دو بار مخالف بوجود می آيد.
3- انفجار: هر نوع آزاد شدن ناگهانی انرژي حاصل از انبساط گاز یا بخار را انفجار گویند. 
 
اما بیمه آتش سوزی یا حریق فقط به این پوشش ها ختم نمی شود و بسیاری از خطرات دیگر را نیز تحت عنوان پوشش اضافی قرار می دهد که هر کدام به انتخاب بیمه گذار می تواند به بیمه نامه اضافه شود و بیمه نامه کامل تر تهیه نمود.
در ذیل به تشریح تمامی پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی در شرکت بیمه آسیا می پردازیم
 
الف)پوشش زلزله و آتشفشان:
مهم ترین پوشش اضافی بیمه آتش سوزی،پوشش زلزله می باشد.با توجه به اینکه اکثر مناطق کشور ما به ویژه شهر تهران و مناطق شرق تهران(تهرانپارس،رسالت،نارمک و ...)مناطق زلزله خیز می باشد و همواره احتمال وقوع آن وجود دارد و با توجه به اینکه زلزله خرابی های فاجعه باری را به وجود می آورد داشتن این پوشش در کنار پوشش های پایه ضروری می باشد.
لازم به ذکر است زلزله همواره از ابتدا تا به امروز یکی از مخرب ترین بلایای طبیعی شناخته شده و جبران خسارت هایی که ممکن است به بار آید بدون داشتن بیمه بسیار دشوار خواهد بود.
در کنار پوشش زلزله پوشش آتشفشان هم به صورت ترکیبی با پوشش زلزله ارائه می شود که بدون منظور است که هرگونه خسارت یا عارضه ای که به دلیل آتشفشان به وجود آید از محل این بخش بیمه نامه خسارت قابل جبران خواهد بود.

ب)پوشش ترکیدگی لوله آب
ترکیدگی لوله ساختمان از دسته مشکلاتی است که هر از چندگاهی برای ساختمان های قدیمی و یا نوساز اتفاق می افتد.در ارتباط با ترکیدگی لوله های ساختمان موارد مختلفی دخیل هستند که مهم ترین آن ها پوسیدگی لوله و عدم دانش کافی و دقت کافی فنی کاران لوله کشی در نصب لوله می باشد.
با تهیه بیمه آتش سوزی به همراه پوشش اضافی ترکیدگی لوله آب می توانید خیال خود را در ارتباط با جبران وارده ناشی از ترکیدگی لوله آب راحت نمایید.
 
ج)پوشش مسئولیت جبران خسارت های مالی به همسایگان
همواره ما انسان ها در برابر تمامی زیان هایی که ممکن است به طور خواسته یا ناخواسته به دیگران وارد می کنیم مسئول هستیم.از جمله این زیان هایی که از طرف ما به دیگران وارد می شود خسارت های آتش سوزی،انفجار و ترکیدگی لوله آب می باشد به این معنی که با داشتن اسن پوشش، اگر زمانی حادثه آتش سوزی رخ دهد و به ساختمان های مجاور و همسایگان آتش سرایت کند و خسارت های مالی به همسایگان وارد شود و یا حتی لوله های ساختمان دچار ترکیدگی شود و ضایعاتی را برای همسایگان به وجود بیاورد تمامی خسارت ها از محل این بیمه نامه قابل جبران خواهد بود.
همچنین در صورت انفجار و بروز خسارت به همسایگان هم در صورت داشتن این پوشش خسارت از محل این بیمه نامه قابل جبران می باشد.
 
پوشش سیل و طغیان آب:
یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی،پوشش سیل و طغیان آب می باشد که عبارتست از جریان ناگهانی آب های سطحی خارج از مسیر طبیعی آن به علت برف و باران که در نتیجه طغیان رودخانه و یا شکستن سدها ایجاد شده باشد.
سالانه در کشور ما،سیل خرابی های بسیاری را به وجود می آورد و زندگی بسیاری از هموطنان ما را تحت شعاع قرار می دهد و حتی در شهر تهران و مناطق شهر تهران همواره احتمال بروز سیل وجود دارد که می توان با تهیه این بیمه نامه به همراه پوشش سیل خیال خود را در ارتباط با جبران خسارت های وارده بر اثر این حادثه راحت نمود.
 
ت)پوشش طوفان،گردباد و تندباد:
یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی،پوشش طوفان،گردباد و تندباد می باشد.منظور از طوفان،بادهای نسبتاً شدیدی است که معمولا همراه با باران،رگبار،تگرگ و شن همراه بوده و در مواردی منجر به تخریب می شود.
با تهیه این بیمه نامه به همراه پوشش طوفان کلیه امول در مقابل خسارت های مستقیم ناشی از طوفان،تندباد و گردباد تحت پوشش قرار می گیرد.
 
ج)پوشش ضایعات ناشی از برف و باران:
یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی،پوشش ضایعات ناشی از برف و باران می باشد. با این پوشش تمامی خسارت های ناشی از آب باران و ذوب شدن برف مشروط بر اینکه آب از طریق بام و یا گرفتگی لوله ها،لبریز شدن آبراه ها و ناودان ها به محل مورد بیمه نفوذ کرده باشد تحت پوشش قرار می گیرد.
 
چ)پوشش ریزش سقف ناشی از سنگینی برف:
یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی،پوشش ریزش سقف ناشی از سنگینی برف می باشد.در صورتی بیمه گذاران می توانند این پوشش را اخذ نمایند که پوشش ضایعات ناشی از برف و باران را اخذ کرده باشند.با داشتن این پوشش بیمه گذاران می توانند خیال خود را در ارتباط با جبران خسارت بر اثر بروز این حادثه راحت نمود.
لازم به ذکر است شرکت بیمه آسیا این پوشش را به ساختمان هایی ارائه می دهد که دارای حداقل استحکام لازمه باشد.
 
ه)پوشش سرقت با شکست حرز:
یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه نامه آتش سوزی،پوشش سرقت با شکست حرز می باشد.به موجب این پوشش کلیه خسارت های وارده بر اثر فقدان یا خراب شدن اموال مورد بیمه ناشی از سرقت یا شکست حرز به شرح ذیل جبران می شود
 • پرداخت ارزش ریالی اشیاء سرقت شده
 • پرداخت ارزش ریالی اشیاء خراب شده غیرقابل تعمیر
 • پرداخت مبلغ کاسته شده از ارزش اشیاءخراب شده قابل تعمیر

منظور از حرز در این پوشش به این دلیل است که شخصی که اموال خود را بیمه می نماید تا حدودی موارد امنیتی برای جلوگیری از سرقت را انجام داده باشد و سارق به سهولت نتواند اقدام به سرقت نماید.

موارد زیر جزو شکست حرز می باشد

 • بالا رفتن از دیوار یا شکستن درب،پنجره،شیشه و خراب کردن دیوار و نظایر آن
 • باز کردن درب به وسیله کلیدهای تقلبی و سایر آلاتی که برای باز کردن عادی قفل به کار نمی رود
 • ورود به محل بیمه شده با تهدید بیمه گذار و یا افراد خانواده و خدمتکاران به طوری زندگی آنها در خطر قرار گیرد

خ)پوشش آشوب،بلوا و اغتشاش(SRCC)

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی،پوشش آشوب و بلوا می باشد.به موجب این پوشش در صورت از بین رفتن موارد بیمه شده یا خسارات وارد به آنها در صورتی که مستقیناً از اعتصاب،شورش و اغتشاش ناشی شده باشد به شرح ذیل تحت پوشش بیمه ای می باشد.

 • عمل ارتکابی از ناحیه هر شخصی که با مشارکت اشخاص دیگر در عملیاتی که به نظم عمومی لطمه می زند شرکت می نماید
 • اقداماتی که از طرف مقامات قانونی به منظور پایان دادن و یا تلاش در جهت پایان دادن به این قبیل عملیات باشد
 • اقداماتی که از طرف مقامات قانونی به منظور پیشگیری یا کوشش به پیشگیری این قبیل اعمال باشد

د)پوشش سقوط هواپیما:

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی پوشش سقوط هواپیما می باشد.این پوشش شامل کلیه خسارت های ناشی از سقوط هواپیما،هلی کوپتر یا اشیاء ساقط شده است.
اخذ این پوشش برای ساختمان هایی که در مجاورت فرودگاه ها می باشند بسیار توصیه می گردد.

ذ)پوشش شکست شیشه:

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی پوشش شکست شیشه می باشد.چنانچه شیشه در اثر عوامل خارجی شکسته شود این پوشش هزینه های وارده را جبران می نماید.
لازم به ذکر است این شیشه ها باید ضخامت آنها ازمیلی متر بیشتر باشد و حتما نصب شده باشند.

 ر)پوشش برخورد اجسام خارجی:

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی پوشش برخورد اجسام خارجی می باشد.این پوشش بدین منظور می باشد که خسارات مستقیم ناشی از این خطر برخورد هر نوع جسم خارجی که از بیرون محل مورد بیمه و به صورت ناگهانی و غیر قابل کنترل به اموال بیمه شده وارد شود و ایجاد خسارت نماید و علت بروز خطر ذکر شده ارتباطی با فعالیت شخصی و شغلی بیمه گذار و یا کارکنان وی نداشته باشد.

ز)پوشش رانش زمین:

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی،پوشش رانش زمین می باشد.زمانی که خاک و سنگ و سایر اجزای زمین قابلیت کنار هم ماندن خود را از دست بدهند و بر اثر جاذبه زمین به حرکت درآیند رانش زمین اتفاق می افتد.گاهی سرعت این جابجایی بسیار وسیع است و منجر به حوادث فاجعه باری می شود.
بیمه گذاران عزیز می توانند با تهیه این بیمه نامه به همراه این پوشش،خسارت های سنگینی که ممکن است این خطر به وجود بیاورد را جبران نمایند.

ژ)پوشش نشست زمین:

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی پوشش نشست زمین می باشد.نشست زمین پدیده ای است طبیعی که بر اثر آن سطح وسیعی از زمین به صورت منطقه ای افت کرده،باعث ایجاد ترک ها و شکاف هایی در روی زمین می شود.این پدیده اغلب موجب آسیب رساندن به سازه های سطح زمین می شود.
شما می توانید با تهیه این بیمه نامه به همراه این پوشش خسارت هایی که ممکن است این خطر به وجود بیاورد را جبران نمایید.

س)پوشش ریزش دیواره چاه آب و فاضلاب:

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی،پوشش ریزش دیواره چاه آب و فاضلاب می باشد.تعهد شرکت بیمه در قبال این پوشش محدود به جبران خسارت ساختمان،تأسیسات،محتویات مورد بیمه و چاه است و هر گونه خسارتی به هر بخش از ساختمان بر اثر این خطر به وجود بیاید در صورت داشتن این پوشش خسارت از محل بیمه نامه آتش سوزی قابل جبران می باشد.

ش)پوشش انفجار ظروف تحت فشار صنعتی:

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی،پوشش انفجار ظروف تحت فشار صنعتی می باشد.این پوشش مربوط به ظروف تحت فشار صنعتی می باشد که در صنایع،کارخانجات،کارگاه ها و ... به کار می رود و همواره امکان انفجار آن ها و بروز خسارت به ساختمان و موجودی مورد بیمه وجود دارد مربوط می شود.
ظروف تحت فشار صنعتی به شرح ذیل می باشد:
دیگ بخار،دیگ آب داغ،آکومولاتورها،مخازن هوای فشرده،مخازن گاز مایع،کپسول های اکثیژن و نیتروژن و مانند آنها و در کل ماشین آلاتی می باشند که بر اثر فعل و انفعالات ناشی از نیروی بخار آب،سوپرهیت،هوای فشرده،گاز مایع،و سایر عوامل نیروزا،بخار مرطوب و یا خشک و سایر سیالات تحت فشار را جهت استفاده در صنایع تولید می نمایند و ظروفی که به منظور نگهداری مواد و یا گازهای تحت فشار،در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.

ص)پوشش دفرمگی ظروف تحت فشار صنعتی:

یکی دیگر از پوشش های بیمه آتش سوزی،پوشش دفرمگی ظروف تحت فشار صنعتی می باشد.با اخذ این پوشش علاوه بر ترکیدگی ظروف تحت فشار صنعتی چنانچه ظروف تحت فشار صنعتی منفجر نشود و صرفاً تغییر حالت و یا دفرمگی در آن ها ایجاد شود،این خسارت نیز قابل پرداخت بود.
لازم به ذکر است ارائه پوشش دفرمگی ظروف تحت فشار صنعتی منوط به داشتن پوشش خطر ظروف تحت فشار صنعتی است.

ض)پوشش هزینه پاکسازی و جمع آوری ضایعات:

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی پوشش هزینه پاکسازی و جمع آوری ضایعات می باشد.پس از اینکه خساراتی بر اثر یکی از خطرات اصلی و یا اضافی تحت پوشش در محل مورد بیمه ایجاد شد،ضایعات به وجود آمده و به جا مانده در محل می بایست جمع آوری و پاکسازی گردد.ازین رو پوشش هزینه پاکسازی و جمع آوری ضایعات بر اساس میزان سرمایه ای که در بیمه نامه انتخاب می نماییم تا سقف همان سرمایه تمامی هزینه های پاکسازی ساختمان و موجودی قابل بازپرداخت از طرف شرکت بیمه آسیا می باشد.

ط)پوشش سقوط بهمن:

یکی دیگر از پوشش های بیمه آتش سوزی،پوشش سقوط بهمن می باشد.این پوشش در مناطق سردسیر و کوهستانی بسیار ضروری و کاربردی می باشد به طوری که کلیه خسارت هایی که ممکن است به وسیله این خطر به محل مورد بیمه ویا موجودی و اثاثیه داخل آن وارد شود،خسارت از محل این پوشش در بیمه آتش سوزی توسط شرکت بیمه آسیا قابل جبران می باشد.

ظ)پوشش ریزش مواد مذاب:

یکی دیگر از پوشش های اضافی بیمه آتش سوزی،پوشش ریزش مواد مذاب می باشد.نظر به اینکه خسارت های ناشی از ریزش مواد مذاب ناشی از شکست و یا سوراخ شدن بر اثر فرسودگی بدنه کوره و یا سرریز شدن مواد مذاب در صورتی که منجر به حریق و آتش سوزی نشود در حالت پایه تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار نخواهد داشت،لذا در مواردی که کارگاه یا کارخانه دارای کوره و یا دیگ مذاب است و بیمه گذار تمایل دارد برای جبران این خسارت ها این پوشش را برقرار نماید،می بایست مشخصات کوره یا دیگ از نظر تعداد،ظرفیت،نوع کوره مشخص شود م حداکثر مبلغ تعهد درخواستی جبران خسارات جهت تأسیسات جانبی از طریق نمایندگی ما به شرکت بیمه آسیا اعلام نماید.

ع)پوشش خودسوزی:

آخرین پوشش اضافی بیمه آتش سوزی،پوشش خودسوزی می باشد.در مواردی که مورد بیمه استعداد خودسوزی دارد از قبیل تفاله چغندر،باگاس،علوفه،دانه های روغنی و ... این پوشش ارائه می گردد و بدین وسیله خیال خود را در ارتباط با میزان خسارت های به وجود آمده ناشی از این خطر غیر قابل پیش بینی جبران نمایید.