بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست ؟ قسمت سوم

 

 

بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست ؟ قسمت سوم

قسمت سوم


آیا از سرمایه گذاری در بیمه عمر و سرمایه گذاری چیزی میدانید ؟
آیا تا به حال برای تامین آتیه فرزندانتان تدبیری اندیشیده اید ؟
آیا از پوششهای بیمه عمر و سرمایه گذاری چیزی شنیده اید ؟
بیمه عمر و سرمایه گذاری شامل سرمایه گذاری ، سرمایه فوت ، سرمایه فوت در اثر حادثه ، پوشش امراض خاص ، پوشش معافیت میباشد ، ما در قسمت سوم مقاله قصد داریم شما را با پوشش امراض خاص و معافیت از پرداخت حق بیمه بیمه عمر و سرمایه گذاری آشنا کنیم .

امراض خاص کدامند و در صورت بروز این امراض شرکت بیمه چه تعهداتی دارد ؟
یکی دیگر از پوششهای بیمه ای بیمه عمر و سرمایه گذاری امراض خاص میباشد که این امراض شامل : سکته قلبی ، سکته مغزی ، جراحی عروق کرونر قلب ( جراحی قلب باز ) ، پیوند کلیه و پیوند کبد ( پیوند اعضای اصلی بدن ) ، و انواع سرطانها میباشد و در صورتی که شخص بیمه شده در طول مدت بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری خود دچار این امراض شود شرکت بیمه متعهد است که مبلغی را به بعنوان کمک هزینه بصورت بلاعوض به بیمه شده بیمه عمر و سرمایه گذاری پرداخت نماید .
مبلغ پوشش امراض خاص در شرکتهای بیمه یکسان نمیباشد و شرکتهای بیمه هر کدام مبلغ مشخصی را بابت پوشش امراض خاص متعهد میشوند .
بیمه شدگان محترم بیمه عمر و سرمایه گذاری مطلع باشند که پوشش امراض خاص در بیمه عمر و سرمایه گذاری تا سن 60 سالگی بیمه شده میباشد و بعد از این سن شرکتهای بیمه هیچ تعهدی نسبت به پرداخت مبلغ تعهد شده نخواهند داشت .
معافیت از پرداخت حق بیمه در بیمه عمر و سرمایه گذاری چگونه به بیمه شده تعلق میگیرد ؟
پوشش معافیت از پرداخت حق بیمه زمانی به بیمه شده بیمه عمر و سرمایه گذاری تعلق میگیرد که وی در اثر حادثه و یا بصورت ناگهانی دچار نقص عضو و یا از کار افتادگی شود و دیگر قادر به پرداخت حق بیمه خود نباشد .

نقص عضو و یا از کار افتادگی شامل موارد زیر میباشد :

قطع یا فلج شدن دست ، قطع یا فلج شدن پا ، از دست دادن بینایی ، قطع نخاع ، و ....... یا هر موردی که مورد تایید پزشک شرکت بیمه باشد .
در این صورت بیمه شده محترم بیمه عمر و سرمایه گذاری از پرداخت اقساط بیمه عمر خود معاف خواهد شد و شرکت بیمه متعهد میباشد که اقساط بیمه نامه را پرداخت نماید و در پایان قرارداد مبلغ تعهد شده در قرارداد را به بیمه شده پرداخت نماید .
مجدد تاکید مینماییم که بیمه عمر و سرمایه گذاری که در دیگر شرکتهای بیمه با نامهای دیگری عرضه میگردد مانند : بیمه عمر ، بیمه جامع زندگی ، بیمه عمر و پس انداز ، بیمه بازنشستگی ، بیمه بازنشستگی خانمهای خانه دار ، بیمه اندوخته ساز ، بیمه جهیزیه ، بیمه تامین آتیه فرزندان و..... شامل این پوششها میباشند .
عصر بیمه دات کام آرزومند است  که با تهیه بیمه عمر و سرمایه گذاری آسودگی خیال و آرامش زندگی را برای خود و خانواده گرامیتان به ارمغان آورید و از روزهای شیرین زندگی لذت ببرید .

 

نویسنده : تورج قعری ( کارشناس بیمه )

 

عصر بیمه دات کام – مرجع تخصصی نمایندگان بیمه در سراسر کشور

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید